0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Metoda płatności

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

typy instruktora

Z jakim typem instruktora najbardziej lubisz pracować?

Zapisując się do szkoły jazdy, często nie wiesz, na jakiego instruktora trafisz. Nauczyciele mają różne osobowości, charaktery oraz sposoby uczenia. To właśnie od dobrej współpracy kursanta z instruktorem często w dużej mierze zależy powodzenie na egzaminie. Na jakie typy instruktorów możesz trafić podczas kursu?

 

1. Wyluzowany instruktor

 

Wyluzowany instruktor to typ kumpla, z którym podczas jazd można porozmawiać na różne tematy. Poleci Ci dobry film, podzieli się wrażeniami z koncertu ulubionego muzyka i opowie, gdzie spędził ostatni weekend. Instruktorzy w typie luzaka to często młodzi ludzie, choć nie zawsze! Niech jednak nie zwiedzie Cię luźna atmosfera, w końcu nie chodzi tu o pogaduszki! Taki instruktor, jak każdy inny zatrudniony w Elka School, przekaże Ci całą potrzebną wiedzę i umiejętności w zupełnie bezstresowy sposób.

 

2. Wymagający instruktor

 

Zaczynając kurs na prawo jazdy, możesz trafić również na instruktora wymagającego i surowego, ale przy tym niezwykle skutecznego w swoich metodach. Z takim nauczycielem nie porozmawiasz o najnowszym sezonie „Stranger Things” ani nie usłyszysz od niego zabawnych anegdotek. Skupia się on w 100% na swojej pracy, Twojej nauce oraz waszym wspólnym bezpieczeństwie. Szybko przekazuje wiedzę, dużo wymaga, ale często efektami jego pracy są egzaminy zdane zazwyczaj za pierwszym razem. 


W naszej szkole nauki jazdy każdy instruktor jest wymagający, co nie wyklucza, że taka osoba prezentuje jednocześnie inne typy nauczyciela jazdy, które przybliżamy w tym artykule.

 

3. Instruktor z poczuciem humoru

 

Jazdy to długie godziny spędzone sam na sam z instruktorem. Jeśli trafisz na instruktora „śmieszka”, będziesz mógł mieć pewność, że czas ten zostanie wypełniony żartami. Jak się nazywa książka o samochodach? Autobiografia!

 

4. Doświadczony instruktor z długim stażem

 

Niejedno widział i niejednego kursanta nauczył jeździć. Sypie anegdotami i wspominkami z wielu lat pracy jak z rękawa. Nie ma przypadku, którego nie spotkał na drodze i nie istnieje wpadka, której nie widział u kursantów. Podczas jazd opowie Ci, jak miasto wyglądało przed laty i o tym, że w latach 80 egzaminy na prawo jazdy wyglądały zupełnie inaczej (np. w samochodzie typu maluch).

 

5. Praktyczny instruktor

 

Praktyczny instruktor to człowiek o nadprzyrodzonych umiejętnościach. Dokładnie wie, jakimi trasami przebiegnie Twój egzamin, zna sposoby przeprowadzania egzaminów w lokalnym WORD-zie, zna ich sztuczki i zwyczaje. Pokaże Ci miejskie zakamarki, na których wielu zdających oblewa swój egzamin, przećwiczy najpopularniejsze skrzyżowania wśród egzaminatorów oraz sprawi, że staniesz się drogową alfą i omegą w swoim mieście.

 

Jak myślisz, z którym z naszych 5 typów instruktorów pracowałoby Ci się najlepiej? Wybór bardzo często zależy od charakteru i temperamentu samego kursanta. W końcu jedni wolą żartować podczas jazdy, by rozładować napięcie, a inni chcą skupić się wyłącznie na drodze. Często jeden instruktor prezentuje różne cechy osobowości i charakteru. Może być doświadczony, z dużym poczuciem humoru, a jednocześnie wymagający. 

 

W trakcie zajęć praktycznych w Elka School sam dokonujesz wyboru takiego instruktora, z którym najlepiej Ci się współpracuje.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner