Jak przebiega kurs Elka School

Jak przebiega kurs na prawo jazdy kategorii B w Elka School?

 

W Elka School dbamy o to, aby nauka jazdy była dla kursanta nie tylko skuteczna, ale także przyjemna, a formalności z nią związane – maksymalnie uproszczone. Co warto wiedzieć o kursie na prawo jazdy kategorii B w naszej szkole?

 

 

Jak zapisać się na kurs prawa jazdy?

 

Jeśli chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B w naszej szkole, masz do wyboru następujące możliwości:

 

  • Osobiście. Przyjdź do jednego z naszych biur w Gdyni, albo w Rumi (dokładne adresy oraz godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt https://www.elkaschool.pl/kontakt/) i zapisz się na kurs. Na miejscu przedstawimy Ci wszystkie możliwości, pomożemy wypełnić dokumenty i opowiemy o kolejnych krokach, jakie Cię czekają.

 

  • Online. Jeśli wolisz, możesz również zapisać się na kurs przez internet, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca pod zakładką: https://www.elkaschool.pl/zapis-on-line/. Wystarczy, że wypełnisz elektronicznie kilka dokumentów.

 

Na koniec musisz jeszcze tylko uiścić opłatę za kurs (przelewem bankowym, całą kwotę jednorazowo lub w wygodnych ratach) oraz telefonicznie bądź mailowo umówić się na badanie lekarskie, które jest obowiązkowe dla każdego przyszłego kierowcy.

 

 

 

W jaki sposób przebiega kurs?

 

Kurs na prawo jazdy kategorii B jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat, ale naukę można rozpocząć już 3 miesiące przed 18. urodzinami. Kursanci uczestniczą w 30 lekcjach teoretycznych, które pozwalają im zdobyć oraz usystematyzować wiedzę na temat jazdy i zasad ruchu drogowego. Każdy uczestnik kursu ma również do wykorzystania 31 godzin zegarowych praktyki, czyli jazd z instruktorem.

 

Nasi kursanci uczą się podstaw jazdy na dużym, oświetlonym prywatnym placu manewrowym o powierzchni 3500 m². Plac znajduje się w pobliżu ośrodka oraz tras egzaminacyjnych. Kursanci mogą ustalać dogodne dla siebie godziny jazd, aby jak najlepiej dopasować je do swojego codziennego grafiku. Uczymy też w weekendy, wieczorami, a nawet w godzinach nocnych.

 

W cenie kursu uczestnik otrzymuje także materiały szkoleniowe, dostęp online do regularnie aktualizowanej bazy pytań egzaminacyjnych oraz ubezpieczenie NNW. Nasi kursanci biorą również udział w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdają teoretyczny i praktyczny egzamin wewnętrzny.

 

 

Skrzynia biegów manualna czy automatyczna?

 

Kursanci wybierający naukę jazdy w Elka School mogą zdecydować, jakim samochodem chcą jeździć zarówno podczas kursu, jak i na egzaminie. Do wyboru jest KIA RIO IV generacji oraz KIA RIO z automatyczną skrzynią biegów.

 

Kursy dla kierowców pojazdów z automatyczną skrzynią biegów i ze skrzynią manualną nieco się od siebie różnią. Który z nich wybrać? Wiele zależy od tego, jakim samochodem będziesz się poruszać po zdanym egzaminie.

 

Pamiętaj jednak, że jeśli wybierzesz kurs samochodem z automatyczną skrzynią biegów, Twoje prawo jazdy nie będzie uprawniało Cię do prowadzenia pojazdu ze skrzynią manualną. Jeśli zdasz egzamin na samochodzie ze skrzynią manualną, będziesz mógł używać zarówno automatu, jak i skrzyni manualnej.

 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami, a my rozwiejemy wszystkie wątpliwości i opowiemy więcej o naszych kursach.

Scroll to Top
Przewiń do góry