0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Payment Method

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Jak przebiega kurs Elka School

Jak przebiega kurs na prawo jazdy kategorii B w Elka School?

 

W Elka School dbamy o to, aby nauka jazdy była dla kursanta nie tylko skuteczna, ale także przyjemna, a formalności z nią związane – maksymalnie uproszczone. Co warto wiedzieć o kursie na prawo jazdy kategorii B w naszej szkole?

 

 

Jak zapisać się na kurs prawa jazdy?

 

Jeśli chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B w naszej szkole, masz do wyboru następujące możliwości:

 

  • Osobiście. Przyjdź do jednego z naszych biur w Gdyni, albo w Rumi (dokładne adresy oraz godziny otwarcia znajdziesz w zakładce Kontakt https://www.elkaschool.pl/kontakt/) i zapisz się na kurs. Na miejscu przedstawimy Ci wszystkie możliwości, pomożemy wypełnić dokumenty i opowiemy o kolejnych krokach, jakie Cię czekają.

 

  • Online. Jeśli wolisz, możesz również zapisać się na kurs przez internet, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca pod zakładką: https://www.elkaschool.pl/zapis-on-line/. Wystarczy, że wypełnisz elektronicznie kilka dokumentów.

 

Na koniec musisz jeszcze tylko uiścić opłatę za kurs (przelewem bankowym, całą kwotę jednorazowo lub w wygodnych ratach) oraz telefonicznie bądź mailowo umówić się na badanie lekarskie, które jest obowiązkowe dla każdego przyszłego kierowcy.

 

 

 

W jaki sposób przebiega kurs?

 

Kurs na prawo jazdy kategorii B jest przeznaczony dla osób, które ukończyły 18 lat, ale naukę można rozpocząć już 3 miesiące przed 18. urodzinami. Kursanci uczestniczą w 30 lekcjach teoretycznych, które pozwalają im zdobyć oraz usystematyzować wiedzę na temat jazdy i zasad ruchu drogowego. Każdy uczestnik kursu ma również do wykorzystania 31 godzin zegarowych praktyki, czyli jazd z instruktorem.

 

Nasi kursanci uczą się podstaw jazdy na dużym, oświetlonym prywatnym placu manewrowym o powierzchni 3500 m². Plac znajduje się w pobliżu ośrodka oraz tras egzaminacyjnych. Kursanci mogą ustalać dogodne dla siebie godziny jazd, aby jak najlepiej dopasować je do swojego codziennego grafiku. Uczymy też w weekendy, wieczorami, a nawet w godzinach nocnych.

 

W cenie kursu uczestnik otrzymuje także materiały szkoleniowe, dostęp online do regularnie aktualizowanej bazy pytań egzaminacyjnych oraz ubezpieczenie NNW. Nasi kursanci biorą również udział w kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdają teoretyczny i praktyczny egzamin wewnętrzny.

 

 

Skrzynia biegów manualna czy automatyczna?

 

Kursanci wybierający naukę jazdy w Elka School mogą zdecydować, jakim samochodem chcą jeździć zarówno podczas kursu, jak i na egzaminie. Do wyboru jest KIA RIO IV generacji oraz KIA RIO z automatyczną skrzynią biegów.

 

Kursy dla kierowców pojazdów z automatyczną skrzynią biegów i ze skrzynią manualną nieco się od siebie różnią. Który z nich wybrać? Wiele zależy od tego, jakim samochodem będziesz się poruszać po zdanym egzaminie.

 

Pamiętaj jednak, że jeśli wybierzesz kurs samochodem z automatyczną skrzynią biegów, Twoje prawo jazdy nie będzie uprawniało Cię do prowadzenia pojazdu ze skrzynią manualną. Jeśli zdasz egzamin na samochodzie ze skrzynią manualną, będziesz mógł używać zarówno automatu, jak i skrzyni manualnej.

 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami, a my rozwiejemy wszystkie wątpliwości i opowiemy więcej o naszych kursach.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner