0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Metoda płatności

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Kurs prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnościami również mają szansę na kierowanie samochodem. Nie każda niepełnosprawność całkowicie przekreśla szanse na uzyskanie prawa jazdy kat. B. Kurs prawa jazdy dla niepełnosprawnych w Elka School to propozycja skierowana do osób, które chcą cieszyć się autonomią i niezależnością w codziennym życiu.

 

Szkolenie dostosowane jest do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych. Kompleksowo przygotowuje do przystąpienia i zdania egzaminu teoretycznego i praktycznego.

 

 

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

 

Niepełnosprawność ruchowa nie oznacza niemożliwości zdobycia prawa jazdy. Osoba niepełnosprawna, która chciałaby zapisać się na kurs i uzyskać takie uprawnienia, powinna jednak uzyskać od lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów.

 

Aktualnie obowiązujące przepisy kodeksu drogowego określają, że o prawo jazdy starać się może osoba, która ma przynajmniej dwie sprawne kończyny. Jedną ze sprawnych kończyn musi być ręka. Do prowadzenia pojazdu może okazać się koniecznie przystosowanie samochodu do potrzeb niepełnosprawnego kierowcy.

 

Kurs dla niepełnosprawnych przeznaczony jest dla osób, którym niepełnosprawność towarzyszy od urodzenia, uległy wypadkowi lub chorobie. W ramach programu „Kierowca bez barier” Stowarzyszenia SPiNKa osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości aż 1 800 zł.

 

Co wlicza się w cenę kursu dla niepełnosprawnych?

 

Kurs na prawo jazdy dla osób z niepełnosprawnościami nie różni się znacznie od zwykłego kursu. Nauka jazdy odbywa się na specjalnie dostosowanym samochodzie.

 

W cenę kursu wchodzi:

 

 • 30 godzin lekcyjnych wykładów;
 • 31 godzin zegarowych praktyki;
 • materiały szkoleniowe;
 • dostęp on-line do aktualizowanej na bieżąco bazy pytań egzaminacyjnych;
 • kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
 • konsultacje z instruktorem-wykładowcą;
 • ubezpieczenie NNW;
 • egzamin wewnętrzny teoretyczny;
 • egzamin wewnętrzny praktyczny.

 

Kursanci mogą bezpłatnie ćwiczyć na komputerach należących do Elka School. Dzięki współpracy z wieloma fundacjami i organizacjami oferujemy też wsparcie w zdobyciu dofinansowania kursu prawa jazdy, a kwotę za szkolenie można zapłacić w ratach.

 

Dlaczego warto wybrać Elka School?

 

Elka School ma ponad 20 lat doświadczenia – od 2005 r. skutecznie przekazuje wiedzę teoretyczną i praktyczną swoim kursantom. To miejsce przyjazne każdemu, kto chce uzyskać prawo jazdy.

 

Warto wybrać kurs dla osób niepełnosprawnych w Elka School, ponieważ:

 

 • ośrodek został wyróżniony w konkursie „Gdynia bez barier”;
 • posiadamy dwa samochody przystosowane dla osób niepełnosprawnych: KIA RIO oraz TOYOTA YARIS;
 • godziny jazd szkoleniowych są elastyczne – jazdy prowadzone są także wieczorami i w weekendy;
 • szkoła nauki jazdy dysponuje własnym placem manewrowym o powierzchni 3500 m2;
 • korzystamy ze skutecznych metod, opracowanych przez instruktorów i pedagogów;
 • pomagamy w zdobyciu dofinansowania w ramach programu „Kierowca bez barier”.

 

Nasze doświadczenie i umiejętne przekazywanie wiedzy sprawiają, że wielu kursantów zdaje egzamin na prawo jazdy już za pierwszym podejściem!

 

W Elka School nauka odbywa się na samochodzie przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Samochód KIA RIO wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów i dźwignię push and pull, dzięki której gaz i hamulec obsługiwane są jedną ręką. Gałka na kierownicy i czujnik cofania ułatwiają manewrowanie. Na tym samym samochodzie zdawać będziesz egzamin państwowy.

 

Elka School to miejsce, które skutecznie przygotuje osobę niepełnosprawną do egzaminu na prawo jazdy kategorii B! Zapisz się już dziś i zyskaj niezależność!

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner