0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Metoda płatności

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Martwy punkt, a widoczność w lusterkach

Martwy punkt, a widoczność w lusterkach – Nauka jazdy Gdynia

Każdy kierowca doskonale wie, że siedząc za kierownicą, nie da się zobaczyć wszystkiego w lusterkach. Martwy punkt, czyli obszar poza widocznością jest sporym zagrożeniem szczególnie dla kierowców jednośladów. Czy można go wyeliminować?

 

 

Czym jest martwy punkt i jak wpływa na bezpieczeństwo jazdy?

 

Mianem „martwego punktu” określa się taki obszar wokół samochodu, który jest niewidoczny dla kierowcy patrzącego w lusterka. Przestrzeń ta znajduje się z tyłu i po bokach pojazdu.

 

W jaki sposób martwy punkt wpływa na jazdę samochodem? Znacząco obniża jej bezpieczeństwo. Podczas cofania, parkowania, wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu w lusterkach po prostu nie widać części otoczenia. Przez to możesz przeoczyć inny samochód i spowodować stłuczkę. W martwym punkcie często nie są też widoczni kierowcy motocykli, rowerów czy piesi.

 

 

Pozbądź się martwych punktów!

 

Na szczęście jest sposób na zminimalizowanie martwych punktów. Odpowiednie ustawienie lusterek może je prawie całkowicie wyeliminować. Jak to zrobić?
Usiądź wygodnie w fotelu, ustaw w odpowiedniej dla siebie pozycji, w lusterkach powinieneś widzieć lekko bok swojego samochodu (co jest przydatne przy wykonywaniu manewrów np. parkowania tyłem) oraz przestrzeń za pojazdem.

Lusterko wsteczne ustaw, siedząc prosto przed kierownicą. Powinno obejmować dokładnie całą tylną szybę.

 

Takie ustawienie pozwala zminimalizować martwe punkty. Wystarczy zaledwie kilka minut, aby być bezpieczniejszym na drodze!

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner