0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Payment Method

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Od kiedy można zapisać się na kurs prawa jazdy?

Od kiedy można zapisać się na kurs prawa jazdy? – Nauka Jazdy Gdynia

 

Prawo jazdy znacząco poprawia komfort życia. Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi nie może doczekać się momentu, w którym rozpoczną kurs uprawniający do prowadzenia pojazdu. Od kiedy można zapisać się na kurs prawa jazdy i dlaczego warto zrobić to jak najszybciej?

 

Od kiedy zacząć naukę jazdy?

 

Prawo jazdy można otrzymać po ukończeniu 18 roku życia. Bardzo ważne jest jednak to, że prawo dopuszcza rozpoczęcie kursu już wcześniej, tak aby móc odebrać dokument tuż po ukończeniu pełnoletności.

 

Kurs na prawo jazdy możesz zacząć najwcześniej na 3 miesiące przed datą 18 urodzin. Pamiętaj jednak, że prawo to dotyczy wyłącznie kursu – nie otrzymasz dokumentu, zanim nie skończysz 18 lat. Możliwość wcześniejszego rozpoczęcia nauki dotyczy kategorii B.

 

Jeszcze przed dniem urodzin, ale maksymalnie na miesiąc przed osiągnięciem pełnoletności, możesz też przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Jeżeli zdarzy się, że ukończysz kurs np. 1,5 miesiąca przed datą urodzin, na weryfikację swoich umiejętności trzeba będzie trochę poczekać.

 

Jeśli zdasz egzamin za pierwszym podejściem, czeka Cię jeszcze ok. 2-3 tygodni czekania, aż Twoje dokumenty będą gotowe. Będziesz je mógł odebrać najwcześniej w dniu swoich osiemnastych urodzin. Czy można sobie wyobrazić lepszy prezent z okazji wkroczenia w dorosłość?

 

Czy są kursy dla młodszych kierowców?

 

Limit 18 urodzin dotyczy możliwości uzyskania prawa jazdy kategorii B oraz A2. Jeśli do pełnoletności jest jeszcze dość daleko, można ubiegać się o prawo jazdy na kategorie AM (po 14 roku życia), a także A1, B1 i T (od 16 roku życia). Warunkiem dopuszczenia do egzaminów na te kategorie jest jednak dostarczenie pisemnej zgody od rodzica lub opiekuna.

 

A co z innymi kategoriami?

 

Wymagania wiekowe do pozostałych kategorii zaczynają się w większości od 20 roku życia. Osiemnastolatkowie mogą jeszcze starać się o prawo jazdy kategorii C1, ale muszą w tym przypadku mieć już prawo jazdy kat. B. Prawo jazdy kategorii D1 oraz C mogą uzyskać osoby, które ukończyły 21 lat, a kategoria D jest dostępna od ukończenia 24 roku życia.

Dlaczego warto szybko zdecydować się na kurs prawa jazdy?

 

Możliwość samodzielnego przemieszczania się na większe odległości daje ogromną niezależność. Wcześnie zdany egzamin na prawo jazdy to świetna inwestycja w przyszłość. Bardzo często jest tak, że im bardziej zwleka się z rozpoczęciem kursu, tym trudniej jest potem znaleźć czas i motywację na naukę. Start w dorosłość z prawem jazdy w ręce ułatwia codzienne życie oraz często bywa dużym atutem podczas aplikowania do pracy.

 

Prawo jazdy kategorii B jest również podstawą i warunkiem koniecznym do ubiegania się o prawo jazdy kategorii C1, C, D1 lub D. Jeśli planujesz zostać zawodowym kierowcą, warto rozpocząć zdobywanie uprawnień jak najwcześniej.

 

Nie odwlekaj w czasie rozpoczęcia kursu na prawo jazdy! Dokument uprawniający do jazdy samochodem poprawi komfort Twojego życia i da Ci świetny start w dorosłość.

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner