0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Payment Method

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Kurs prawa jazdy zimą. Jakie korzyści się z tym wiążą?

Kurs prawa jazdy zimą. Jakie korzyści się z tym wiążą?

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka pora roku jest optymalna do odbycia kursu prawa jazdy i podejścia do egzaminu. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z prowadzeniem auta najbardziej obawiają się zimy, a wszystko ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Wbrew pozorom zdecydowanie się na kurs prawa jazdy zimą może wiązać się z wieloma korzyściami i pozwala kursantom jeszcze lepiej przygotować się do wyzwań związanych z prowadzeniem samochodu. Dlaczego?

 

Nauka w trudnych warunkach popłaca

 

Dużym atutem odbywania kursu prawa jazdy zimą jest nauka prowadzenia pojazdu w trudniejszych niż w cieplejszej porze roku warunkach. Przede wszystkim w okresie zimowym mogą występować: opady śniegu i deszczu oraz błoto pośniegowe czy oblodzenie na drodze. Wymaga to od kierowcy wzmożonej koncentracji i precyzji. Do tego dochodzi krótki dzień słoneczny, przez co kursanci więcej czasu jazdy odbywają po zmroku. Przekłada się to na większą uwagę w trakcie wykonywania manewrów oraz zwiększoną ostrożność jazdy. Jazda w takich warunkach pozwala na lepsze zrozumienie pojazdu, a także na zdobycie umiejętności lepszego panowania nad samochodem. Jazda zimą zmusza kierowcę do tego, aby jeszcze bardziej zwalniał w pobliżu przejść dla pieszych oraz miał „oczy dookoła głowy”.

 

Nad bezpieczeństwem kursanta zawsze czuwa doświadczony instruktor Elka School.

 

Opanowanie obsługi auta

 

Nauka jazdy w zimowych warunkach zmusza kursantów do szybkiego i bardziej praktycznego opanowania obsługi podstawowych systemów znajdujących się w pojeździe. To m.in. ogrzewanie, ustawianie świateł, czy też kontrola wycieraczek. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko parowania szyb wewnątrz pojazdu i zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się. Nie na darmo mówi się, że zimą szkoli się kierowców na wszystkie cztery pory roku.

 

 

Dbałość o bezpieczeństwo kursantów i wysoką jakość przekazywanej wiedzy w Elka School

 

Oczywiście niezależnie od pory roku, kluczem jest wybór sprawdzonego ośrodka szkoleniowego. Jako Elka School oferujemy naszym kursantom wsparcie doświadczonej kadry i kierowców, którzy pomagają w zdobyciu niezbędnych umiejętności prowadzenia auta zarówno w warunkach zimowych, jak i letnich. Umiejętne połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką sprawia, że nasi kursanci są doskonale przygotowani do zdania egzaminu państwowego i użytkowania samochodu po otrzymaniu dokumentu prawa jazdy.

 

Zachęcamy do zapisów na kursy na prawo jazdy w Elka School o każdej porze roku. Przygotujemy Cię na wyzwania, przed którymi staniesz jako kierowca.

 

 

 

Zobacz co jeszcze na naszym blogu:

 

Czy osoba niesłysząca może być kierowcą?  
Martwy punkt, a widoczność w lusterkach
Zachowanie kierowcy wobec pieszych
Wakacje to idealny czas na zrobienie prawa jazdy!
Co to jest numer PKK i jak go wyrobić?
Otwieranie drzwi kierowcy. Którą ręką lepiej je otwierać?
Konsekwencje jazdy bez prawa jazdy – co grozi za jazdę bez uprawnień?
Z jakim typem instruktora najbardziej lubisz pracować?
Jak przebiega kurs na prawo jazdy kategorii B w Elka School?
Od kiedy można zapisać się na kurs prawa jazdy?
Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii A w Elka School?
Zadbaj o bezpieczeństwo jazdy zimą.

 

 

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner