Kurs prawa jazdy zimą. Jakie korzyści się z tym wiążą?

Kurs prawa jazdy zimą. Jakie korzyści się z tym wiążą?

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka pora roku jest optymalna do odbycia kursu prawa jazdy i podejścia do egzaminu. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z prowadzeniem auta najbardziej obawiają się zimy, a wszystko ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Wbrew pozorom zdecydowanie się na kurs prawa jazdy zimą może wiązać się z wieloma korzyściami i pozwala kursantom jeszcze lepiej przygotować się do wyzwań związanych z prowadzeniem samochodu. Dlaczego?

 

Nauka w trudnych warunkach popłaca

 

Dużym atutem odbywania kursu prawa jazdy zimą jest nauka prowadzenia pojazdu w trudniejszych niż w cieplejszej porze roku warunkach. Przede wszystkim w okresie zimowym mogą występować: opady śniegu i deszczu oraz błoto pośniegowe czy oblodzenie na drodze. Wymaga to od kierowcy wzmożonej koncentracji i precyzji. Do tego dochodzi krótki dzień słoneczny, przez co kursanci więcej czasu jazdy odbywają po zmroku. Przekłada się to na większą uwagę w trakcie wykonywania manewrów oraz zwiększoną ostrożność jazdy. Jazda w takich warunkach pozwala na lepsze zrozumienie pojazdu, a także na zdobycie umiejętności lepszego panowania nad samochodem. Jazda zimą zmusza kierowcę do tego, aby jeszcze bardziej zwalniał w pobliżu przejść dla pieszych oraz miał „oczy dookoła głowy”.

 

Nad bezpieczeństwem kursanta zawsze czuwa doświadczony instruktor Elka School.

 

Opanowanie obsługi auta

 

Nauka jazdy w zimowych warunkach zmusza kursantów do szybkiego i bardziej praktycznego opanowania obsługi podstawowych systemów znajdujących się w pojeździe. To m.in. ogrzewanie, ustawianie świateł, czy też kontrola wycieraczek. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko parowania szyb wewnątrz pojazdu i zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się. Nie na darmo mówi się, że zimą szkoli się kierowców na wszystkie cztery pory roku.

 

 

Dbałość o bezpieczeństwo kursantów i wysoką jakość przekazywanej wiedzy w Elka School

 

Oczywiście niezależnie od pory roku, kluczem jest wybór sprawdzonego ośrodka szkoleniowego. Jako Elka School oferujemy naszym kursantom wsparcie doświadczonej kadry i kierowców, którzy pomagają w zdobyciu niezbędnych umiejętności prowadzenia auta zarówno w warunkach zimowych, jak i letnich. Umiejętne połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką sprawia, że nasi kursanci są doskonale przygotowani do zdania egzaminu państwowego i użytkowania samochodu po otrzymaniu dokumentu prawa jazdy.

 

Zachęcamy do zapisów na kursy na prawo jazdy w Elka School o każdej porze roku. Przygotujemy Cię na wyzwania, przed którymi staniesz jako kierowca.

 

 

 

Zobacz co jeszcze na naszym blogu:

 

Czy osoba niesłysząca może być kierowcą?  
Martwy punkt, a widoczność w lusterkach
Zachowanie kierowcy wobec pieszych
Wakacje to idealny czas na zrobienie prawa jazdy!
Co to jest numer PKK i jak go wyrobić?
Otwieranie drzwi kierowcy. Którą ręką lepiej je otwierać?
Konsekwencje jazdy bez prawa jazdy – co grozi za jazdę bez uprawnień?
Z jakim typem instruktora najbardziej lubisz pracować?
Jak przebiega kurs na prawo jazdy kategorii B w Elka School?
Od kiedy można zapisać się na kurs prawa jazdy?
Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii A w Elka School?
Zadbaj o bezpieczeństwo jazdy zimą.

 

 

Scroll to Top
Przewiń do góry