Elka School strach jazda

Największe obawy związane z prowadzeniem samochodu. Jak pozbyć się strachu?

 

Czy wiecie, że istnieje coś takiego jak amaksofobia, czyli lęk przed jazdą i kierowaniem samochodem? Ale nie straszna jest ona naszym kursantom! Nawet, jeżeli będziecie jednak mieli jakieś obawy przed jazdą samochodem, to przeczytajcie ten artykuł, który pomoże Wam pozbyć się strachu i wsiąść za kółko.

 

Czym jest Amaksofobia?

 

Amaskofobia to termin, który określa lęk przed prowadzeniem i jazdą samochodem. Strach ten może być powodowany przez różne czynniki. Tak naprawdę amaksofobia występuje stosunkowo rzadko, ponieważ częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której strach osoby zaczynającej swoja przygodę z jazdą samochodem, wynika z małego doświadczenia i faktu, że jest to dla niej coś nowego, czego wcześniej nie robiła. Ten stan niepokoju znika jednak już po pierwszych jazdach z instruktorem Elka School, który dba o nasze bezpieczeństwo.

 

Jakie czynniki mogą powodować obawy?

 

Różne obawy towarzyszą nam w trakcie jazdy samochodem przez całe życie i niezależnie od naszego doświadczenie i jest to całkowicie normalne. Mogą one być związane z m.in. określonymi warunkami drogowymi przy np.: dużej prędkości, zaciemnieniu, podróżowaniu w samotności, staniu w korku, jeździe w nieznanym mieście/terenie, jeździe z pasażerami, gdy ponosimy za nich odpowiedzialność, opadach deszczu lub śniegu.

Na szczęście można sobie z tym poradzić i korzystnie wpłynąć na komfort swojego codziennego życia. Umiejętność sprawnego przemieszczania się samochodem może wiele zmienić.

 

Jak poradzić sobie z tymi obawami?

 

Jest kilka rekomendowanych sposobów na to, aby poradzić sobie z obawami związanymi z prowadzeniem samochodu. Przede wszystkim warto postawić na zaufaną szkołę nauki jazdy, dzięki czemu kierowca nabędzie odpowiednich umiejętności. Dodatkowo warto stawić czoła stresowi i przekonać się, że jazda autem jest naprawdę przyjemna. Podczas prowadzenia samochodu zachowaj koncentrację i unikaj sytuacji stresowych. W tym celu nie przekraczaj dozwolonej prędkości, nie wyprzedzaj niepotrzebnie i jeździj ostrożnie. Każda kolejna podróż pozwoli Ci zdobyć cenne doświadczenie i sprawi, że za kierownicą poczujesz się jeszcze pewniej. Jeżeli potrzebujesz nieco więcej czasu na naukę i obycie za kierownicą, to możesz wykupić dodatkowe godziny jazdy w Elka School.

Pierwsze podróże warto odbywać w spokojnych miejscach, gdzie panuje dobra widoczność i mniejsze natężenie ruchu. Przed wyruszeniem dokładnie zaplanuj swoją trasę. Dodatkowo można zastosować techniki relaksacyjne oraz włączyć swoją ulubioną muzykę. Sposoby te pozwolą na redukcję stresu związanego z jazdą i sprawią, że uwierzysz w swoje umiejętności. Dzięki temu prowadzenie samochodu będzie przyjemne i korzystnie wpłynie na komfort Twojego życia.

 

Zaufaj specjalistom Elka School z Gdyni

 

Jako Elka School od lat dbamy o przygotowanie kierowców do wyzwań, które spotkają na drodze. Kończąc kurs w naszej szkole nauki jazdy, zyskujesz gwarancję uzyskania niezbędnych umiejętności i doświadczenia. Razem z nami szybciej pokonasz obawy związane z podróżą. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Zobacz co jeszcze na naszym blogu:

 

 

Scroll to Top
Przewiń do góry