0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Payment Method

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Elka School strach jazda

Największe obawy związane z prowadzeniem samochodu. Jak pozbyć się strachu?

 

Czy wiecie, że istnieje coś takiego jak amaksofobia, czyli lęk przed jazdą i kierowaniem samochodem? Ale nie straszna jest ona naszym kursantom! Nawet, jeżeli będziecie jednak mieli jakieś obawy przed jazdą samochodem, to przeczytajcie ten artykuł, który pomoże Wam pozbyć się strachu i wsiąść za kółko.

 

Czym jest Amaksofobia?

 

Amaskofobia to termin, który określa lęk przed prowadzeniem i jazdą samochodem. Strach ten może być powodowany przez różne czynniki. Tak naprawdę amaksofobia występuje stosunkowo rzadko, ponieważ częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której strach osoby zaczynającej swoja przygodę z jazdą samochodem, wynika z małego doświadczenia i faktu, że jest to dla niej coś nowego, czego wcześniej nie robiła. Ten stan niepokoju znika jednak już po pierwszych jazdach z instruktorem Elka School, który dba o nasze bezpieczeństwo.

 

Jakie czynniki mogą powodować obawy?

 

Różne obawy towarzyszą nam w trakcie jazdy samochodem przez całe życie i niezależnie od naszego doświadczenie i jest to całkowicie normalne. Mogą one być związane z m.in. określonymi warunkami drogowymi przy np.: dużej prędkości, zaciemnieniu, podróżowaniu w samotności, staniu w korku, jeździe w nieznanym mieście/terenie, jeździe z pasażerami, gdy ponosimy za nich odpowiedzialność, opadach deszczu lub śniegu.

Na szczęście można sobie z tym poradzić i korzystnie wpłynąć na komfort swojego codziennego życia. Umiejętność sprawnego przemieszczania się samochodem może wiele zmienić.

 

Jak poradzić sobie z tymi obawami?

 

Jest kilka rekomendowanych sposobów na to, aby poradzić sobie z obawami związanymi z prowadzeniem samochodu. Przede wszystkim warto postawić na zaufaną szkołę nauki jazdy, dzięki czemu kierowca nabędzie odpowiednich umiejętności. Dodatkowo warto stawić czoła stresowi i przekonać się, że jazda autem jest naprawdę przyjemna. Podczas prowadzenia samochodu zachowaj koncentrację i unikaj sytuacji stresowych. W tym celu nie przekraczaj dozwolonej prędkości, nie wyprzedzaj niepotrzebnie i jeździj ostrożnie. Każda kolejna podróż pozwoli Ci zdobyć cenne doświadczenie i sprawi, że za kierownicą poczujesz się jeszcze pewniej. Jeżeli potrzebujesz nieco więcej czasu na naukę i obycie za kierownicą, to możesz wykupić dodatkowe godziny jazdy w Elka School.

Pierwsze podróże warto odbywać w spokojnych miejscach, gdzie panuje dobra widoczność i mniejsze natężenie ruchu. Przed wyruszeniem dokładnie zaplanuj swoją trasę. Dodatkowo można zastosować techniki relaksacyjne oraz włączyć swoją ulubioną muzykę. Sposoby te pozwolą na redukcję stresu związanego z jazdą i sprawią, że uwierzysz w swoje umiejętności. Dzięki temu prowadzenie samochodu będzie przyjemne i korzystnie wpłynie na komfort Twojego życia.

 

Zaufaj specjalistom Elka School z Gdyni

 

Jako Elka School od lat dbamy o przygotowanie kierowców do wyzwań, które spotkają na drodze. Kończąc kurs w naszej szkole nauki jazdy, zyskujesz gwarancję uzyskania niezbędnych umiejętności i doświadczenia. Razem z nami szybciej pokonasz obawy związane z podróżą. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

Zobacz co jeszcze na naszym blogu:

 

 

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner