0
Your cart
Koszyk
Delivery
Payment
Your cart is empty.
Please go to Shop Now
Produkt Cena Ilość Kwota

Dane płatności

Informacje dodatkowe

Contact

Adres do wysyłki

Order Summary

Metoda płatności

Twoje dane osobowe będą użyte do przetworzenia twojego zamówienia, obsługi twojej wizyty na naszej stronie oraz dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Kurs osoby niesłyszące

Kurs prawa jazdy dla osób niesłyszących w Elka School

 

Problemy ze słuchem nie są powodem wykluczenia z ruchu drogowego. W Elka School przygotowaliśmy dedykowany kurs prawa jazdy dla osób niesłyszących. Za jego prowadzenie odpowiadają instruktorzy z wieloletnim stażem. W trakcie zajęć posługujemy się unikalnym systemem komunikacji. Razem z nami przygotujesz się do zdania egzaminu państwowego na prawo jazdy, a następnie zostaniesz czynnym i bezpiecznym kierowcą. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Pokonujemy bariery

 

Wiele osób jest przekonanym o tym, że problemy ze słuchem uniemożliwiają zostanie czynnym kierowcą. Nic bardziej mylnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby niedosłyszące i niesłyszące mogą przystąpić do egzaminu państwowego i zdobyć uprawnienia kierowcy. W Elka School pokonujemy bariery. Przygotowaliśmy dedykowaną ofertę dla osób niesłyszących. Poprowadzimy Cię przez cały proces nauki teoretycznej oraz praktycznej. Dzięki temu nabędziesz niezbędne umiejętności bezpiecznego i przepisowego prowadzenia pojazdu. Najlepszym dowodem naszej skuteczności jest fakt, że otrzymaliśmy prestiżową nagrodę w konkursie „Gdynia bez barier”. Od lat jesteśmy zaufanym ośrodkiem szkolenia kierowców w Trójmieście i okolicach.

 

Warto jeszcze wspomnieć, że dzięki między innymi staraniom Elka School w ramach rządowego programu DOSTĘPNOŚĆ PLUS od stycznia 2024 egzamin państwowy teoretyczny tłumaczony na Polski Język Migowy, został wydłużony do 40 min dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności wynikające z tytułu wad słuchu.

 

Przepisy kodeksu ruchu drogowego

 

Zgodnie z przepisami kodeksu ruchu drogowego całkowity lub częściowy ubytek słuchu nie stanowi przeszkody zdrowotnej do uzyskania prawa jazdy. Podstawą prawną w tym zakresie jest artykuł 1 ust. 1 ustawy z dnia 9 maja 2018 roku o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z zapisami tego dokumentu osoby niesłyszące mogą ubiegać się o uzyskanie prawa jazdy kategorii A, B i C. Na ten moment niemożliwe jest uzyskanie uprawnień kategorii D, które pozwalają na prowadzenie autobusów. W Elka School przygotowaliśmy dedykowany kurs prawa jazdy kategorii B dla osób niesłyszących.

 

Jak wygląda kurs prawa jazdy dla niesłyszących w Elka School?

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kurs prawa jazdy dla osób niesłyszących musi być przygotowany z dbałością o najdrobniejsze detale. Rozpoczynamy go od części teoretycznej. Na wykładach przedstawiamy najważniejsze informacje związane z przepisami ruchu drogowego oraz omawiamy różne zdarzenia drogowe. Program dostosowany jest do wymogów egzaminacyjnych oraz zgodny z pytaniami testowymi udostępnionymi przez Ministerstwo Infrastruktury.

 

Podczas zajęć posługujemy się unikalnym systemem komunikacji. Wszystko po to, aby mieć pewność prawidłowego przekazywania informacji. Jeżeli jest to konieczne, to na wykładzie pojawia się tłumacz migowy. Wówczas cena szkolenia ustalana jest indywidualnie. Kurs obejmuje 30 godzin wykładów lekcyjnych oraz 31 godzin zegarowych jazdy. Część praktyczna odbywa się w samochodzie KIA RIO z automatyczną lub manualną skrzynią biegów, czyli takim samym, jaki wykorzystuje się w czasie egzaminu państwowego. Dbamy o to, aby każdy kursant czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie. Dzięki temu zapewniamy dobre efekty nauki i wysoką zdawalność.

 

Możliwość otrzymania dofinansowania

 

Standardowa cena kursu prawa jazdy dla osób niesłyszących wynosi 3399 złotych. Zawiera ona: materiały szkoleniowe, 30 godzin wykładów, 31 godzin zegarowych jazdy, dostęp online do bazy pytań, egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny, kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ubezpieczenie NNW oraz konsultacje z instruktorem.

 

Osoby korzystające z oferty Elka School mogą ubiegać się o dofinansowanie. Jest ono realizowane w ramach programu „Kierowca bez barier” przygotowanego przez Stowarzyszenie SPiNKa. Dofinansowanie obejmuje kwotę 2400 złotych. Oznacza to, że po jego otrzymaniu kursant płaci tylko 999 złotych. Warto sprawdzić możliwość otrzymania tego wsparcia finansowego. Pomoże Ci w tym nasz ekspert.

 

Inwestycję w kurs można podzielić także na trzy wygodne raty.

 

Skorzystaj z naszej oferty

 

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty kursu prawa jazdy dla osób niesłyszących. Posiadamy wieloletnie doświadczenie udokumentowane zdanymi egzaminami państwowymi. Do każdego kursanta podchodzimy w sposób indywidualny. Oferowany przez nas kurs jest zgodny z wymogami ministerialnymi. Zapraszamy do zapisu na kurs w szkole Elka School.

 

 

Zobacz co jeszcze na naszym blogu:

 

Czy osoba niesłysząca może być kierowcą? 
Martwy punkt, a widoczność w lusterkach
Zachowanie kierowcy wobec pieszych
Wakacje to idealny czas na zrobienie prawa jazdy!
Co to jest numer PKK i jak go wyrobić?
Otwieranie drzwi kierowcy. Którą ręką lepiej je otwierać?
Konsekwencje jazdy bez prawa jazdy – co grozi za jazdę bez uprawnień?
Z jakim typem instruktora najbardziej lubisz pracować?
Jak przebiega kurs na prawo jazdy kategorii B w Elka School?
Od kiedy można zapisać się na kurs prawa jazdy?
Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii A w Elka School?
Zadbaj o bezpieczeństwo jazdy zimą.
Kurs prawa jazdy zimą. Jakie korzyści się z tym wiążą?
Manualna i automatyczna skrzynia biegów – podstawowe różnice, które musi znać każdy kierowca
Największe obawy związane z prowadzeniem samochodu. Jak pozbyć się strachu?
Nigdy nie jest za późno na naukę jazdy – ale im młodszy jesteś, tym lepiej!
Czy osoba ze spektrum autyzmu może uzyskać prawo jazdy?
Pojazd uprzywilejowany na sygnale. Co robić, a czego nie?
Przejścia sugerowane – jak tu się odnaleźć?

 

 

Scroll to Top
Przewiń do góry
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner